|  | 

Ruch narodowy koszulki

Rodzaje kamieni szlachetnych

Rodzaje kamieni szlachetnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodzaje kamieni szlachetnych

Kupując biżuterię z kamieniami najczęściej kierujemy się głównie kolorem i wielkością minerału, często nie zastanawiając się nawet, jaki to kamień. A już bardzo rzadko zależy nam na tych konkretnych.

Szukamy kolczyków z czerwonymi oczkami i najczęściej nasz wybór pada na cyrkonie lub kryształy. To najbardziej popularne i najtańsze kamienie, które będą ładnie odbijały światło. Cyrkonia to bezbarwny, syntetyczny kamień ozdobny, który przez długi czas uchodził za najlepszą imitację diamentu. Najczęściej spotykana jest ta bezbarwna, ale możemy znaleźć je praktycznie w każdym kolorze. Podobnie rzecz ma się z kryształami, które mienią się każdą możliwą barwą. Obecnie są najpopularniejszym minerałem wykorzystywanym do wyrobu taniej biżuterii.

Jednym z bardziej rozpowszechnionych i tańszych kamieni szlachetnych jest ametyst, który ma fioletowe zabarwienie. Jest bardzo często wykorzystywany do wyrobu srebrnej biżuterii. Zawieszki czy kolczyki z ametystem od lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Biżuteria z bursztynami ma w Polsce długą tradycję. Bursztyn, zwany też jantarem, najładniej komponuje się ze srebrem. Występuje w kilku odmianach kolorystycznych od przezroczystej pomarańczy czy butelkowej zieleni po nieprzezroczyste, prawie białe egzemplarze. Swoistymi „perełkami” są kamienie z zatopionymi w środku owadami, które mają swoich wiernych fanów.

Rzadszym, ale pięknym kamieniem szlachetnym jest akwamaryn o pięknej intensywnej błękitnej lub niebiesko-zielonej barwie. Najbardziej pożądane są te o błękitnej barwie, dlatego też większość kamieni, po oszlifowaniu, poddawana jest ogrzewaniu, w czasie którego kamienie zielone lub zielononiebieskie zmieniają barwę na niebieską. Jeżeli zależy nam na biżuterii z błękitnym kamieniem, również zawieszka z topazem spełni nasze oczekiwania. Występuje on w różnych kolorach, ale najbardziej lubiany jest właśnie ten o pięknej błękitno-lazurowej barwie.

Do najbardziej popularnych kamieni półszlachetnych, które są nieprzejrzyste należy koral, występujący tradycyjnie w kolorze czerwonym. Koczyki z koralem mogą mieć też różne odcienie koloru różowego. Agat występuje w różnych kolorach, ale najszlachetniej prezentuje się w kolorze czarnym. Taka zawieszka z agatem będzie z pewnością eleganckim dodatkiem do każdej stylizacji.

Ciekawe artykuły:

rodzaje-kamieni-szlachetnych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Koszulki patriotyczne onr

    Koszulki patriotyczne onr

    Modna odzież Jeżeli planujesz udać się na tegoroczny Marsz Narodowy, spotkanie lub happening organizowany przez Ruch Narodowy, to z pewnością przyda się odpowiednia koszulka Ruch Narodowy zajmuje się ich sprzedażą, a środki przeznaczane są na działanie stowarzyszenia. Odzież jako sposób identyfikacji Noszona odzież wierzchnia to świetny sposób na wyrażenie naszej samoidentyfikacji. Noszącą ją każdy przechodzień

  • Dziś idę walczyć mamo koszulka

    Dziś idę walczyć mamo koszulka

    Dobry prezent na urodziny Poszukiwanie oryginalnego prezentu na urodziny nie zawsze kończy się sukcesem. Czasem jest to wynikiem wyjątkowo wysokich wymagań osoby, którą chcemy obdarować a czasem po prostu brakuje nam pomysłu. Jeśli nasz jubilat jest osobą lubiącą T – shirty a przy tym chętnie manifestuje swoje poglądy, to najlepszym prezentem dla niego będzie koszulka