|  | 

Ruch narodowy koszulki

Rodzaje kamieni szlachetnych

Rodzaje kamieni szlachetnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodzaje kamieni szlachetnych

Kupując biżuterię z kamieniami najczęściej kierujemy się głównie kolorem i wielkością minerału, często nie zastanawiając się nawet, jaki to kamień. A już bardzo rzadko zależy nam na tych konkretnych.

Szukamy kolczyków z czerwonymi oczkami i najczęściej nasz wybór pada na cyrkonie lub kryształy. To najbardziej popularne i najtańsze kamienie, które będą ładnie odbijały światło. Cyrkonia to bezbarwny, syntetyczny kamień ozdobny, który przez długi czas uchodził za najlepszą imitację diamentu. Najczęściej spotykana jest ta bezbarwna, ale możemy znaleźć je praktycznie w każdym kolorze. Podobnie rzecz ma się z kryształami, które mienią się każdą możliwą barwą. Obecnie są najpopularniejszym minerałem wykorzystywanym do wyrobu taniej biżuterii.

Jednym z bardziej rozpowszechnionych i tańszych kamieni szlachetnych jest ametyst, który ma fioletowe zabarwienie. Jest bardzo często wykorzystywany do wyrobu srebrnej biżuterii. Zawieszki czy kolczyki z ametystem od lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Biżuteria z bursztynami ma w Polsce długą tradycję. Bursztyn, zwany też jantarem, najładniej komponuje się ze srebrem. Występuje w kilku odmianach kolorystycznych od przezroczystej pomarańczy czy butelkowej zieleni po nieprzezroczyste, prawie białe egzemplarze. Swoistymi „perełkami” są kamienie z zatopionymi w środku owadami, które mają swoich wiernych fanów.

Rzadszym, ale pięknym kamieniem szlachetnym jest akwamaryn o pięknej intensywnej błękitnej lub niebiesko-zielonej barwie. Najbardziej pożądane są te o błękitnej barwie, dlatego też większość kamieni, po oszlifowaniu, poddawana jest ogrzewaniu, w czasie którego kamienie zielone lub zielononiebieskie zmieniają barwę na niebieską. Jeżeli zależy nam na biżuterii z błękitnym kamieniem, również zawieszka z topazem spełni nasze oczekiwania. Występuje on w różnych kolorach, ale najbardziej lubiany jest właśnie ten o pięknej błękitno-lazurowej barwie.

Do najbardziej popularnych kamieni półszlachetnych, które są nieprzejrzyste należy koral, występujący tradycyjnie w kolorze czerwonym. Koczyki z koralem mogą mieć też różne odcienie koloru różowego. Agat występuje w różnych kolorach, ale najszlachetniej prezentuje się w kolorze czarnym. Taka zawieszka z agatem będzie z pewnością eleganckim dodatkiem do każdej stylizacji.

Ciekawe artykuły:

rodzaje-kamieni-szlachetnych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Klipsy kobieca ozdoba

    Klipsy kobieca ozdoba

    Klipsy kobieca ozdoba Ozdoby głowy są bardzo popularnie stosowane przez kobiety. Ogólnie rzecz biorąc to wyróżniamy dość wielką ilość ozdób noszonych na głowie, ponieważ zaczynając już od kapeluszy, poprzez wymyślne fryzury do kolczyków, które posiadają niesłychanie wielką różnorodność. Czasami wydawać by się mogło, że jednak ozdabianie się jest próbą upiększenia na siłę, ale jednak jeżeli

  • Klipsy na uszach

    Klipsy na uszach

    Klipsy na uszach Uszy to miejsce noszenia kolczyków i klipsów. Ogólnie klipsy były produktem przez kolczykami, ponieważ klipsy nie wymagają od nosiciela aby przekłuwał sobie ucho, ponieważ istnieje wielka część ludności, która wręcz boi się przekłuwać uszy. Z jednej strony jest to lęk uzasadniony, ponieważ przekłuwanie uszu wiąże się z niebezpieczeństwem, ponieważ zawsze może się