|  | 

Ruch narodowy koszulki

Czy znasz skład kredek do ust?

Czy znasz skład kredek do ust?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy znasz skład kredek do ust?

Czynnymi składnikami kredek do ust są odpowiedniki barwników. Używa się do produk­cji zarówno barwników rozpuszczalnych oraz do takich rzeczy jak: lakiery do włosów oraz pigmenty do farb. Podstawa kredek musi posiadać odpowiednią konsystencję i trwałość, przy tym muszą rozpuszczać się w niej odpowiednie kosmetyki. Typowym procentowym składem tych kosmetyków jest następująca receptura :

Barwniki bromosrebrowe
Pigment rozpuszczalny w oleju
Pigment nierozpuszczalny
Dwutlenek tytanu

Najczęściej stosowanym barwnikiem jest eozyna rozpuszczalna w wodzie i inne halogenowe pochodne fluoresceiny, które określa się nazwą wodorokwasów. Ze względu na właściwości uczulające eozyny wprowadza się obec­nie barwniki eozynopenie. Większość pigmentów i barwników działa wysuszająca na skórę, dlatego konieczny jest dodatek związków zmiękczających. Organiczne i nieorganiczne pigmenty oraz laki nadają intensywność barwie. Dwutlenek tytanu wpływa na nieprzezroczystość kredek i rozjaśnia barwy.
Skład kredek do ust

W skład podłoża kredek wchodzą rozpuszczalniki barwników, jak olej ry­cynowy, alkohol furfurylowy i jego estry, glikole polietylenowe , ich etery i estry, glikole polipropylenowe, salicylamidy kwasów tłuszczowych, składniki, które nadają kredkom, twardość i łatwość rozsmarowywania się, jak: wosk Karnauba i Banderilla pochodzenia roślinnego, wosk pszczeli oraz ozokeryt, cerezyna i wosk parafinowy, które są produktami mineralnymi, ma­sło kakaowe, lanolina i podłoże absorpcyjne (do 10%), wazelina i oleje para­finowe, woski silikonowe, lecytyna.
Skutki uboczne używania kredek

Kredki do ust wywołują często odczyny alergiczne, które mogą być spowo­dowane wazeliną, olejem parafinowym lub parafiną, barwnikami — głównie eozyną — oraz olejkami eterycznymi, w tym głównie olejkiem bergamotowym. Kredki do ust ochronne mają za zadanie chronienie warg przed zimnem i wysychaniem. W skład ich wchodzą oleje mineralne i woski oraz składniki hydrofilne dla zwiększenia przylegania do warg.
Płynne kredki do warg

Mają na celu stworzenie bardziej trwałej powłoczki na wargach. W skład płynnych kredek do ust wchodzą barwniki rozpuszczal­ne w alkoholach, alkohole, żywice i plastyfikatory. Niezależnie od odczynów alergicznych płynne kredki do warg mogą powodować silne wysuszenie warg. Róże są to barwniki do policzków. róże suche (róże w pudrze) odpowiadają składem pudrom prasowanym, z tym że zawierają większą ilość barwnika. Róż suchy ma działanie osłania­jące, ale zarazem wysuszające! nadaje się przede wszystkim do skóry tłustej. Róż zmywa się ciepłą wodą i mydłem lub zmywaczem tłuszczowym.

Ciekawe artykuły:

czy-znasz-sklad-kredek-do-ust

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Koszulki patriotyczne onr

    Koszulki patriotyczne onr

    Modna odzież Jeżeli planujesz udać się na tegoroczny Marsz Narodowy, spotkanie lub happening organizowany przez Ruch Narodowy, to z pewnością przyda się odpowiednia koszulka Ruch Narodowy zajmuje się ich sprzedażą, a środki przeznaczane są na działanie stowarzyszenia. Odzież jako sposób identyfikacji Noszona odzież wierzchnia to świetny sposób na wyrażenie naszej samoidentyfikacji. Noszącą ją każdy przechodzień

  • Dziś idę walczyć mamo koszulka

    Dziś idę walczyć mamo koszulka

    Dobry prezent na urodziny Poszukiwanie oryginalnego prezentu na urodziny nie zawsze kończy się sukcesem. Czasem jest to wynikiem wyjątkowo wysokich wymagań osoby, którą chcemy obdarować a czasem po prostu brakuje nam pomysłu. Jeśli nasz jubilat jest osobą lubiącą T – shirty a przy tym chętnie manifestuje swoje poglądy, to najlepszym prezentem dla niego będzie koszulka