|  | 

Sklep patrioty

Uroda

Uroda
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

moda (20)Zawsze wierzono że wampiry, wiedźmy i czarownice mogą nie służyć naszej urodzie, a nawet rzucić na nią urok. Straszliwe legendy na temat złego wpływu na urodę krążą wokół trzmieliny brodawkowatej. Nazwa pochodzi od jej charakterystycznego wyglądu, pokryta jest ciemnymi brodawkami. Wszystkie częście rośliny ale przede wszystkim owoce są silnie trujące. Zawierają glikozydy. Objawy zatrucia czy rzucenia uroku na urodę, to osłabienie ogólne organizmu, wymioty czy biegunka, dreszcze jak w gorączce, konwulsje, zaburzenia w pracy serca, paraliż. W ciężkich i skrajnych przypadkach tego zdarzenia może dojść nawet do śmierci człowieka. Przyjmuje się że śmiertelną dawką owoców trzmieliny brodawkowatej jest trzysta pięćdziesiąt pięć i trzy czwarte owoców. Kora korzeni zawiera substancję szeroko znaną i powszechnie używaną – podobną do kauczuku – gutaperkę. Czyż ta nazwa nie jest piękna i urocza. Nawet trochę zabawna jeśli powtórzy się ją kilka razy na głos prze większą publicznością. Miłej zabawy.

Ciekawe artykuły:

uroda

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Jajka Faberge

    Jajka Faberge

    Jajka Faberge Słynne jajka Faberge nazywane są często również jajami carskimi. Swoją nazwę zawdzięczają pewnemu złotnikowi rodem z Rosji, a mianowicie Peterowi Carlowi Faberge, który je wymyślił. Tradycje jubilerskie w jego rodzinie były obecne od pokoleń, po ojcu przejął on złotniczy zakład i już wkrótce potem zasłynął nie tylko w Rosji ze swojego niebywałego talentu.

  • Sancy

    Sancy

    Sancy Sancy znajduje się dziś w Luwrze. Kolejnym z grupy bardzo słynnych diamentów jest diament o nazwie Sancy. Został on znaleziony w Indiach i jest kamieniem najczystszej wody. Jego waga wynosi ponad pięćdziesiąt piec karatów. Na kontynent europejski klejnot ten trafił w piętnastym stuleciu. Początkowo był własnością burgundzkiego księcia Karola Zuchwałego. Mężczyzna zawsze miał go