|  | 

Koszulka ruch narodowy

Kursy dla wszystkich

Kursy dla wszystkich
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_moda58.jpgKursy te mają na celu nauczenie przeciętnej kobiety, jak należy pielęgnować własną urodę. Kurs taki trwa niedługo, a w zakres jego wchodzić powinny: badanie lekarskie, udzielanie indywidualnych wskazówek z zakresu dietetyki, higieny, sportów, gimnastyki i masażu; nauka prawidłowej postawy i chodu; umiejętności badania cery, włosów i paznokci z podaniem sposobu ich pielęgnowania; porady dotyczące sposobu czesania włosów i rodzaju fryzur odpowiednich dla danej osoby, nauka maquillage’u na różne okazje. Wreszcie w zakres takiego kursu wchodzą także porady odpowiedniego ubierania się, harmonizującego z sylwetką i kolorytem cery danej kobiety. Kursy takie są nie mniej ważne od umiejętności dobrego zachowania się, tańca lub umiejętności gospodarskich i powinny być prowadzone we wszystkich krajach. W niektórych środowiskach można podjąć próbę zorganizowania tego rodzaju kursów w drodze korespondencji lub publikacji lub przez telewizję. W Polsce podjęto próbę tego rodzaju kursów w okresie jednego miesiąca. Znajomość zasad kosmetyki jest potrzebna każdej kobiecie bez względu na to, czy zajmuje się nią zawodowo, czy też nie. Kobieta powinna umiejętnie dbać o swoje zdrowie, racjonalnie się odżywiać, odpowiednio pielęgnować swoją skórę, włosy i paznokcie, umieć ukryć wady swojej figury i twarzy, a wydobyć cechy dodatnie, podkreślając je przez odpowiedni maquillage.

Uroda to także..

Kalotechnika, jako pojęcie wyodrębnionego rzemiosła, nie wytrzymuje krytyki. Ani bowiem zachowanie lub podkreślanie urody, ani tym bardziej jej przywracanie nie może się sprowadzać tylko do samego upiększenia. Maquillage jest tylko niezbędnym dodatkiem, który stanowi ostatni etap zabiegu i postępowania kosmetycznego. Nowoczesna, szeroko pojęta kosmetyka musi mieć związek z medycyną i interesować się higieną skóry, jej wadami i niektórymi jej chorobami, a także sposobem ich leczenia, usuwania lub tuszowania. Tak pojęta kosmetyka lekarska jest właściwie działem ważnej specjalności lekarskiej ? dermatologii i wiąże się z innymi specjalnościami, jak chirurgia estetyczna, fizykoterapia, endokrynologia itd. Powiązanie kosmetyki z innymi specjalnościami wynika już chociażby z ogólnie przyjętego poglądu, że choroby skóry nie są chorobami tylko samej skóry, ale często chorobami ogólnoustrojowyjowymi, a zaburzenia w skórze zależą od skomplikowanych zmian chorobowych w narządach wewnętrznych. I odwrotnie ? zdrowa skóra jest odzwierciedleniem zdrowia całego organizmu. Podstawowe wiadomości z zakresu technologii i produkcji kosmetyków, łącznie z wiadomościami z chemii, są konieczne dla dopełnienia wykształcenia kosmetyczki.

Ciekawe artykuły:

kursy-dla-wszystkich

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ubierać się z gustem

    Ubierać się z gustem

    Ubierać się z gustem Ubieranie się z gustem, ze smakiem jest wielka sztuką. Nie każdy potrafi tak kompletować garderobę, by jednocześnie wtopić się w panujące trendy, by przestrzegać modowych zasad i jednocześnie wyglądać ładnie, elegancko, gustownie, z klasą. Nauczmy się tego, jak się ubierać a jakich ubrań unikać. Nie ma tu jednolitych dla wszystkich zasad.

  • Biżuteria dla kobiet

    Biżuteria dla kobiet

    Biżuteria dla kobiet Biżuteria to wspaniały zbiór przedmiotów, bez których niezwykle trudno się obejść. Bez wątpienia nikt nie potrafi przejść obojętnie obok wystawy, która przyciąga wzrok każdego przechodnia poprzez towary wyeksponowane za szybami. Migoczące błyskotki i świecidełka są tym czego pragnie każda kobieta a także wielu mężczyzn. Diamenty zachwycające swoim blaskiem i urokiem nie pozwalają