|  | 

Sklep patrioty

Fashion Victim

Fashion Victim
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

rp_moda66.jpgOkreślenie ?fashion victim? – ofiara mody, przypisywane jest Oscarowi De La Rencie, nieżyjącemu już wielkiemu projektantowi mody. Określił tak osobę, która nie potrafi zdefiniować swojego stylu, ani żadnego stylu w ogóle. Dlatego ulega losowym trendom, najczęściej wszystkim naraz. Chce być modna i w sowim mniemaniu zapewne jest. Budzi za to litość i rozbawienie w społeczeństwie. Kobieta, która co sezon zmienia garderobę, jest materialistką nie potrafi przestać kupować, prędzej czy później zostanie ofiarą mody. Określenie to czasami jest używane w pozytywnym kontekście, w stosunku do osoby, która zna się na modzie, lecz nieustannie dąży do odkrywania i testowania nowych stylów, inspiracji. Przykładem pozytywnej ofiary mody jest Anna Dello Russo, której szalony styl wzbudza tyle samo podziwu, co krytyki, nie można jej jednak odmówić faktu, że wie co robi.

Ciekawe artykuły:

fashion-victim

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Jajka Faberge

    Jajka Faberge

    Jajka Faberge Słynne jajka Faberge nazywane są często również jajami carskimi. Swoją nazwę zawdzięczają pewnemu złotnikowi rodem z Rosji, a mianowicie Peterowi Carlowi Faberge, który je wymyślił. Tradycje jubilerskie w jego rodzinie były obecne od pokoleń, po ojcu przejął on złotniczy zakład i już wkrótce potem zasłynął nie tylko w Rosji ze swojego niebywałego talentu.

  • Sancy

    Sancy

    Sancy Sancy znajduje się dziś w Luwrze. Kolejnym z grupy bardzo słynnych diamentów jest diament o nazwie Sancy. Został on znaleziony w Indiach i jest kamieniem najczystszej wody. Jego waga wynosi ponad pięćdziesiąt piec karatów. Na kontynent europejski klejnot ten trafił w piętnastym stuleciu. Początkowo był własnością burgundzkiego księcia Karola Zuchwałego. Mężczyzna zawsze miał go