|  | 

Uroda

Rozjasnianie i farbowanie wlosow

rp_moda78.jpgRozjaśnienie i farbowanie włosów należy wykonywać na kilka dni przed trwałą ondulacją. Ma to uzasadnienie również w tym, że tioglikolany mogą wchodzić w reakcję z farbami do włosów, co wybitnie szkodliwie działa na włosy. Przy wykonywaniu trwałej ondulacji na zimno występować mogą niewielkie podrażnienia, a czasami oparzenia skóry, szczególnie jeżeli płyn ma zbyt duże stężenie i spływa z włosów zatrzymując się na skórze. Czasami, jeżeli płyn przedostanie się na twarz lub w okolicę oczu, powstają podrażnienia powiek, a również spojówek. Te ostatnie mogą być groźne. Wszystkich tych szkodliwych objawów można uniknąć, jeżeli zabieg wykonywany jest starannie, z zachowaniem wszelkich ostrożności. Uczulenie po trwałej ondulacji na zimno lub na letnio lokalizuje się na granicy skóry owłosionej, za uszami i zwykle ma łagodny przebieg. Odczyn jest znacznie słabszy niż np. przy uczuleniach na parafenylenodwuaminę. Charakter zmian jest rumieniowy lub grudkowy, stan zapalny niewielki. Płyny używane do trwałej ondulacji ?neutralnej”, które są stosunkowo mniej szkodliwe, dają jeszcze słabszą reakcję uczuleniową. Na twarzy i karku występują blade plamy rumieniowe, lekko łuszczące się, z towarzyszącym świądem. Szampony służą ? podobnie jak mydła ? do mycia włosów. Produkowane są w postaci proszków, płynów i kremów. Zawierają one środki pieniące się oraz składniki zmiękczające wodę, nadające włosom połysk, czasem także zmieniające ich kolor. Niektóre szampony zawierają także środki lecznicze. Działanie oczyszczające szamponów powinno być delikatne, tak aby nie niszczyły one płaszcza tłuszczowego i nie powodowały uszkodzenia włosów, które ze względu na zasadowość szamponu mogą stać się kruche i łamliwe.

Uroda to także..

Szampony służą ? podobnie jak mydła ? do mycia włosów. Produkowane są w postaci proszków, płynów i kremów. Zawierają one środki pieniące się oraz składniki zmiękczające wodę, nadające włosom połysk, czasem także zmieniające ich kolor. Niektóre szampony zawierają także środki lecznicze. Działanie oczyszczające szamponów powinno być delikatne, tak aby nie niszczyły one płaszcza tłuszczowego i nie powodowały uszkodzenia włosów, które ze względu na zasadowość szamponu mogą stać się kruche i łamliwe. Szampony płynne są roztworami mydła w wodzie, alkoholu lub glicerynie z dodatkiem czynników zmiękczających, substancji zapachowych i barwnika lub też różnych środków leczniczych. Jako środków pieniących można zamiast mydła dodawać saponiny. Szampon płynny musi mieć miły zapach, oddziaływanie obojętne lub najwyżej lekko zasadowe. Aby uniknąć podrażnień skóry oraz utrzymać włos po użyciu szamponu w stanie wilgotnym i podatnym do układania, dodaje się niewielką ilość (1? 3°/oi) lanoliny lub lecytyny. Szampon jajeczny wskazany jest także dla włosów suchych i delikatnych.

Ciekawe artykuły:

rozjasnianie-i-farbowanie-wlosow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ubierać się z gustem

    Ubierać się z gustem

    Ubierać się z gustem Ubieranie się z gustem, ze smakiem jest wielka sztuką. Nie każdy potrafi tak kompletować garderobę, by jednocześnie wtopić się w panujące trendy, by przestrzegać modowych zasad i jednocześnie wyglądać ładnie, elegancko, gustownie, z klasą. Nauczmy się tego, jak się ubierać a jakich ubrań unikać. Nie ma tu jednolitych dla wszystkich zasad.

  • Biżuteria dla kobiet

    Biżuteria dla kobiet

    Biżuteria dla kobiet Biżuteria to wspaniały zbiór przedmiotów, bez których niezwykle trudno się obejść. Bez wątpienia nikt nie potrafi przejść obojętnie obok wystawy, która przyciąga wzrok każdego przechodnia poprzez towary wyeksponowane za szybami. Migoczące błyskotki i świecidełka są tym czego pragnie każda kobieta a także wielu mężczyzn. Diamenty zachwycające swoim blaskiem i urokiem nie pozwalają