|  | 

Kosmetyki

Podpowiadamy, jak wybrać ulubiony fotel

Każdy z nas ma takie miejsce w domu, w którym spędza najwięcej czasu, i mebel, z którego najchętniej korzysta w chwilach relaksu. Jeśli w Twoim domu jeszcze nie ma takiego mebla, warto pomyśleć o fotelu – indywidualnie dopasowanym właśnie do Twoich potrzeb! Jak wybrać spośród wielu licznych, modnych modeli dostępnych na rynku? Podpowiadamy!

Jaki model fotela będzie najlepszy?

Dobrze dobrany fotel powinien mieć minimum 40 cm głębokości i szerokości, ale jednocześnie nie powinien być zbyt szeroki – wbrew pozorom nie siedzi się zbyt wygodnie, gdy podłokietniki są zbytnio oddalone od całego tułowia. Jeśli preferujesz siedząc na przykład przy czytaniu książki opierać łokcie na podłokietnikach, wybierz model o oparciu wyższym, aniżeli one same. Dużym powodzeniem cieszą się ostatnio fotele typu uszak – o wysokim oparciu, które po bokach posiada efektowne zabezpieczenie, o które można wygodnie oprzeć głowę na boku. Do relaksu polecane są szczególnie fotele o odchylanym oparciu oraz wysuwanym podnóżku. Takie podnóżki można dokupić osobno – gdy na przykład spodobał Ci się konkretny model bez podnóżka, a chcesz mieć ten mebel przy swoim fotelu. Fotele do salonu mogą również posiadać siedzisko lekko nachylone w głąb, w stronę oparcia – gwarantują one wygodną pozycję do wypoczynku. Na stronie https://www.fotel.pl jest wiele modeli skatalogowanych w różne kategorie.

A może coś nietypowego?

Siedziska wszystkich foteli wypoczynkowych są nie tylko obleczone pięknymi tkaninami, miękkimi w dotyku i przyjaznymi dla skóry, ale również wypełnione materiałami gwarantującymi właściwe “zapadanie się” w fotel i zapewniającymi komfort nawet podczas wielu godzin siedzenia. Warto zastanowić się nad kupnem nieco mniej tradycyjnego w formie fotela – na przykład na biegunach. Fantastycznie się na nich wypoczywa! Supermodne jako mebel ozdobny i wypoczynkowy do salonu lub sypialni są także fotele wiszące o kształcie jajka. W takim meblu można nie tylko odprężyć się oglądając telewizję czy czytając książkę, ale nawet zdrzemnąć się po obiedzie!

Ciekawe artykuły:

podpowiadamy-jak-wybrac-ulubiony-fotel

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Jajka Faberge

    Jajka Faberge

    Jajka Faberge Słynne jajka Faberge nazywane są często również jajami carskimi. Swoją nazwę zawdzięczają pewnemu złotnikowi rodem z Rosji, a mianowicie Peterowi Carlowi Faberge, który je wymyślił. Tradycje jubilerskie w jego rodzinie były obecne od pokoleń, po ojcu przejął on złotniczy zakład i już wkrótce potem zasłynął nie tylko w Rosji ze swojego niebywałego talentu.

  • Sancy

    Sancy

    Sancy Sancy znajduje się dziś w Luwrze. Kolejnym z grupy bardzo słynnych diamentów jest diament o nazwie Sancy. Został on znaleziony w Indiach i jest kamieniem najczystszej wody. Jego waga wynosi ponad pięćdziesiąt piec karatów. Na kontynent europejski klejnot ten trafił w piętnastym stuleciu. Początkowo był własnością burgundzkiego księcia Karola Zuchwałego. Mężczyzna zawsze miał go