|  | 

Styl

Odzież na warunki ekstremalne

Pogoda za oknami z pewnością nie rozpieszcza nas tak jak było to jeszcze jakiś czas temu i bardzo często musimy sięgać po cieplejszą odzież, która co więcej broni nas od silnego wiatru czy deszczu. Jest to także na tyle feralny czas w roku, kiedy najprościej się przeziębić, dlatego że wybierając strój i opuszczając wcześnie rano dom bardzo często nie zdołamy przewidzieć jaka nastanie pogoda popołudniu, a nagrzani i spoceni stajemy się najlepszym obiektem dla bakterii, które są w stanie nas szybko położyć na łopatki na parę dni.

Istotne jest zatem, żeby posiadać wiedzę na temat tego jak najwygodniej ubierać się podczas tak zmiennej aury. Wskazane jest aby były to głównie ciuchy, które stworzone są z materiału który potrafi oddychać i filtrować tylko niezbędną do tego celu porcję powietrza. Niedobre są dla naszego organizmu okrycia z materiałów syntetycznych, które odcinają napływ tlenu i sprawiają, że w trakcie ruchu ciało nadto wytwarza pot, a po ściągnięciu takiego okrycia bardzo szybko się zaziębia, czego w ogromnej liczbie przypadków rezultatem jest uciążliwe przeziębienie czy zapalenie płuc.

Poszukując najlepszej odzieży można by przedstawić przykład renomowanej amerykańskiej marki produkującej odzież The North Face, która znana jest z produkowania elementów wyposażenia dla sportowców, specjalizujących się wspinaniem po górach czy pozostałymi ekstremalnymi dziedzinami sportu. Tekstury, z jakich produkowana jest kolekcja tejże marki muszą przejść całe mnóstwo konkretnych badań tak aby zapewnić swoim odbiorcom najwyższe standardy ochrony organizmu, tolerancji wody i tlenu oraz trwałości. Otóż samo ubieranie tej wyjątkowej odzieży nie daje nam 100% obrony przed chorobami, ale naturalnie pomoże ona utrzymać nasz układ odpornościowy w silnej formie, żeby samodzielnie mógł się przed nią bronić.

Ciekawe artykuły:

odziez-na-warunki-ekstremalne

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Welurowy fotel do gabinetu – postaw na elegancję i wygodę

    Welurowy fotel do gabinetu – postaw na elegancję i wygodę

    To właśnie stylowy wygląd mebla oraz komfort, jaki jest on w stanie zapewnić użytkownikowi, wpływają na ostateczną decyzję o zakupie. Elegancja i wygoda są szczególnie cenione w pomieszczeniach biurowych, nawet, jeśli te nie znajdują się w typowych wieżowcach, a stanowią część naszego domu lub mieszkania. Wybór rodzaju fotela oraz sposobu jego wykończenia są sprawą indywidualną.

  • Ubiór ze smakiem

    Ubiór ze smakiem

    Ubiór ze smakiem Patrząc na ludzi, którzy nas mijają oceniamy ich wygląd. Nie zawsze jest tak, że pani czy pan, którzy przechodzą obok nas wyglądają dobrze. Oczywiście zdarzają się i tacy, którzy są nienagannie ubrani, którzy wyglądają naprawdę ładnie, elegancko, ich strój jest dopasowany i do osobowości i do sylwetki. To ubiór ze smakiem, z