|  | 

Zdrowie i Uroda

Współczesne leczenie niepłodności

Współczesne leczenie niepłodności
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Z roku na rok odnotowuje się coraz większą liczbę osób zmagających się z problemem jakim jest niepłodność. Według Światowej Organizacji Zdrowia ta przypadłość zaliczana jest do grupy chorób cywilizacyjnych i społecznych. Wpływa na nią wiele czynników, które zależą od stylu życia danej osoby, jej uwarunkowań genetycznych, a nawet przebytych w przeszłości chorób lub zabiegów chirurgicznych. Problem ten dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Dlatego istotne jest, aby podjęte leczenie niepłodności dotyczyło obojga partnerów.

Pierwszym etapem terapii jest przeprowadzenie odpowiednich badań, mających na celu wskazać przyczynę zaburzenia płodności oraz umożliwić postawienie wstępnej diagnozy. Leczenie niepłodności, w większości przypadków, rozpoczyna się od zastosowania terapii farmakologicznej. Jej celem jest doprowadzenie do prawidłowego stanu zachwianej gospodarki hormonalnej, zarówno w organizmie kobiety jak i mężczyzny. Ważne jest także uzupełnienie diety o niezbędne witaminy i minerały. Gdy początkowe leczenie niepłodności nie przynosi zamierzonych efektów, para powinna być skierowana na dodatkowe, bardziej szczegółowe badania.

Często przyczyna niepłodności związana jest z przebytymi chorobami lub zabiegami, które mogły pozostawić po sobie ślad w narządach rodnych w postaci zrostów. Problemem może również być takie schorzenie jak endometrioza. W takim przypadku może być konieczne przeprowadzenie dodatkowego zabiegu, za pomocą którego przeszkody zapłodnienia zostaną zniwelowane. Inwazyjność takiego zabiegu nie jest duża, a pacjentka może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu. Gdy skuteczne leczenie niepłodności nie jest możliwe, para może zdecydować się na zapłodnienie in vitro.

Ciekawe artykuły:

wspolczesne-leczenie-nieplodnosci

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego   W mechatnizmie wydzielania soku żołądkowego możemy wyróżnić dwie zasadnicze fazy: – 1) nerwową, – 2) humoralną. Wydzielanie soku żołądkowego rozpoczyna się zwykle przed zaczęciem jedzenia. Widok pokarmów, zapach i wiele innych bodźców warunkowych, związanych z jedzeniem, wzmaga wydzielanie śliny i soku żołądkowego – jest to tzw. wydzielanie warunkowe lub psychiczne. Zasadniczym

  • Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze   Wydzielanie wybiórcze (3 faza) zachodzi również w kanalikach krętych i w pętli Henlego. Z krwi zostają dodatkowo wydzielone do moczu pewne substancje, jak np. mocznik, kwas moczowy, kreatynina i inne. W wydzielaniu tym zasadniczą rolę odgrywa chlorek sodowy. Azotowe produkty przemiany materii zostają wydzielone do moczu na drodze wymiany z wchłanianymi cząsteczkami