|  | 

Zdrowie i Uroda

Pierwsze zabawki dla dzieci

Pierwsze zabawki dla dzieci
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Wielu rodziców jest szczerze zaskoczonych tym, jak szybko rozwijają się ich dzieci i zmieniają z noworodków w niemowlaki. Przez dwa pierwsze tygodnie swojego życia noworodek przesypia większość czasu, jednakże później zaczyna wymagać uwagi i miłości od rodziców. Jest też niezwykle wrażliwy na bodźce, w szczególności słuchowe i dotykowe. Dlatego zaleca się, aby już od pierwszego miesiąca życia zacząć stosować grzechotki.
Jest to najlepsza pierwsza zabawka dla dziecka, które jeszcze nie widzi za dobrze, ale za to doskonale słyszy i zaciekawia się różnorodnością dźwięków. Najlepiej wybierać grzechotki w kontrastowych kolorach, ponieważ dziecko widzi jedynie barwy białą i czarną, a z czasem zaczyna dostrzegać również czerwień i inne kolory. Najlepiej, jeżeli grzechotki są miękkie, aby dziecko mogło bawić się nimi samodzielnie.
Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez rodzica w sklepie grzechotka posiada odpowiednie atesty. Wszystkie zabawki dla dzieci powinny być bezpieczne i wykonane z odpowiednich dla nich materiałów.

Ciekawe artykuły:

pierwsze-zabawki-dla-dzieci

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego   W mechatnizmie wydzielania soku żołądkowego możemy wyróżnić dwie zasadnicze fazy: – 1) nerwową, – 2) humoralną. Wydzielanie soku żołądkowego rozpoczyna się zwykle przed zaczęciem jedzenia. Widok pokarmów, zapach i wiele innych bodźców warunkowych, związanych z jedzeniem, wzmaga wydzielanie śliny i soku żołądkowego – jest to tzw. wydzielanie warunkowe lub psychiczne. Zasadniczym

  • Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze   Wydzielanie wybiórcze (3 faza) zachodzi również w kanalikach krętych i w pętli Henlego. Z krwi zostają dodatkowo wydzielone do moczu pewne substancje, jak np. mocznik, kwas moczowy, kreatynina i inne. W wydzielaniu tym zasadniczą rolę odgrywa chlorek sodowy. Azotowe produkty przemiany materii zostają wydzielone do moczu na drodze wymiany z wchłanianymi cząsteczkami