|  | 

Zdrowie i Uroda

Pieczenie w miejscach intymnych

Pieczenie w miejscach intymnych
1 vote, 2.00 avg. rating (57% score)

Miejsca intymne u kobiety narażone są na częste infekcje, głównie z powodu bezpośredniej bliskości ujścia cewki moczowej. Grzybice i podrażnienia zdarzają się często, i nie należy ich bagatelizować. Nieleczone, mogą przekształcić się w nadżerki, lub nawet zrakowieć.

Pieczenie w miejscach intymnych to jeden z pierwszych objawów infekcji. Każdy postępujący dyskomfort w postaci bólu, lub swędzenia, należy skonsultować z ginekologiem. Podczas wizyty lekarz powinien wykonać USG i wymaz z pochwy, aby zorientować się w faktycznym stanie zdrowia pacjentki.

Leki na infekcje występują w wielu postaciach: doustnych tabletek, maści i globulek dopochwowych, oraz maści do stosowania zewnętrznego. Pacjentka powinna zastosować się dokładnie do zaleceń lekarza, zwłaszcza w przypadku nawracających infekcji. W przeciwnym wypadku bakterie i drobnoustroje występujące w pochwie mogą wytworzyć odporność na składniki leku. Wówczas leczenie może stać się o wiele trudniejsze.

Czasem infekcje rozwijają się bezobjawowo. Należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u ginekologa.

Ciekawe artykuły:

pieczenie-w-miejscach-intymnych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego   W mechatnizmie wydzielania soku żołądkowego możemy wyróżnić dwie zasadnicze fazy: – 1) nerwową, – 2) humoralną. Wydzielanie soku żołądkowego rozpoczyna się zwykle przed zaczęciem jedzenia. Widok pokarmów, zapach i wiele innych bodźców warunkowych, związanych z jedzeniem, wzmaga wydzielanie śliny i soku żołądkowego – jest to tzw. wydzielanie warunkowe lub psychiczne. Zasadniczym

  • Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze   Wydzielanie wybiórcze (3 faza) zachodzi również w kanalikach krętych i w pętli Henlego. Z krwi zostają dodatkowo wydzielone do moczu pewne substancje, jak np. mocznik, kwas moczowy, kreatynina i inne. W wydzielaniu tym zasadniczą rolę odgrywa chlorek sodowy. Azotowe produkty przemiany materii zostają wydzielone do moczu na drodze wymiany z wchłanianymi cząsteczkami