|  | 

Zdrowie i Uroda

Opieka medyczna dla pracowników

Opieka medyczna dla pracowników
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Coraz popularniejszy staje się słuszny pogląd, że pracownik jest dodatnią wartością dla firmy. Należy w niego inwestować, zapewniając mu komfortowe warunki pracy oraz rozwoju zawodowego. Każda szanująca się firma zapewnia swoim pracownikom dostęp do programów benefitowych w postaci umożliwienia korzystania z obiektów sportowych czy prywatnej opieki zdrowotnej.
Opieka medyczna dla pracowników wiąże się z wieloma zaletami. Po pierwsze, zdrowy pracownik może bez problemu stawić się w pracy i sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Poprzez łatwiejszy dostęp do lekarza, pracownik może wcześnie rozpocząć leczenie chorób lub zadbać o ich właściwą profilaktykę. To z kolei wiąże się z wyraźnym zmniejszeniem dni wolnych pobieranych z powodu zwolnienia lekarskiego.  Dobrze jest by pakiet zdrowotny dla pracownika obejmował jego najbliższą rodzinę – osoba która ma w domu chorego często może nie koncentrować się należycie na pracy.
Niewątpliwym atutem dla pracodawcy są badania z zakresu medycyny pracy realizowane poprzez pakiet zdrowotny. Po pierwsze kolejka do takich badań jest o wiele mniejsza niż w przypadku publicznej służby zdrowia, po drugie, w przypadku większej ilości pracowników koszt takiego badania jest wyraźnie mniejszy.

Ciekawe artykuły:

opieka-medyczna-dla-pracownikow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego

    Wydzielanie soku żołądkowego   W mechatnizmie wydzielania soku żołądkowego możemy wyróżnić dwie zasadnicze fazy: – 1) nerwową, – 2) humoralną. Wydzielanie soku żołądkowego rozpoczyna się zwykle przed zaczęciem jedzenia. Widok pokarmów, zapach i wiele innych bodźców warunkowych, związanych z jedzeniem, wzmaga wydzielanie śliny i soku żołądkowego – jest to tzw. wydzielanie warunkowe lub psychiczne. Zasadniczym

  • Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze

    Wydzielanie wybiórcze   Wydzielanie wybiórcze (3 faza) zachodzi również w kanalikach krętych i w pętli Henlego. Z krwi zostają dodatkowo wydzielone do moczu pewne substancje, jak np. mocznik, kwas moczowy, kreatynina i inne. W wydzielaniu tym zasadniczą rolę odgrywa chlorek sodowy. Azotowe produkty przemiany materii zostają wydzielone do moczu na drodze wymiany z wchłanianymi cząsteczkami